...... Kaip įsigyti tinkamą batutą? 

Rinkdamiesi batutą, apsispręskite, kiek dažnai juo naudositės. Pasidomėkite, kokį šokiko svorį jis atlaiko. Jei planuojate šokinėti dažnai ir ne po vieną, intensyviai sportuoti, rekomenduotume iki 180 kg svorį atlaikančius batutus. Jei batutą naudos vaikai, jis stovės prie namo, kieme, jums būtų tinkami iki 120 kg atlaikantys modeliai. Tačiau batutas paprastai yra ilgalaikis pirkinys, dėl to turėtumėte numatyti, kaip pasikeis jūsų vaikų svoris po 5-10 metų. Rekomenduotume neviršyti batuto svorio limitų; jei batutu naudosis keli vaikai vienu metu, turėtumėte sudėti vaikų svorį.
Atkreipkite dėmesį ir į batuto skersmens dydį, spyruoklių skaičių bei jų ilgį, nes nuo to taip pat priklauso kiek šokimo galimybių jūs turėsite. Kuo ilgesnės spyruoklės (ilgiausios - 215 mm, vidutinės - 175 mm), tuo jūsų šuolis bus aukštesnis, apytiksliai 2 m. Kuo spyruoklių daugiau, tuo labiau batutas leis jums „išsisupti“ ir tuo aukščiau pakilsite. Dažniausiai didžiausias spyruoklių skaičius yra 96 vienetai.
Pasidomėkite ar batutai yra sertifikuoti, pvz. TUV, AIB, ASTM sertifikatais, atitinka Europos Bendrijos žaislų saugumo standartus, kas yra batuto gamintojai, nes nuo to priklauso kaip ilgai jie tarnaus. Metalinės batuto konstrukcijos turėtų būti cinkuotos, tokiu būdu apsaugotos nuo rūdijimo, drėgmės, laikant batutą ištisus metus lauke. Šokinėjimui skirto matraco medžiaga turėtų būti daugiasiūlė, kad lengvai nepraplyštų, o apsauginis rėmo apdangalas, saugantis šokiką nuo atsitrenkimo į spyruokles, būtų padengtas storu putplasčio sluoksniu.
Pasiteiraukite, ar batutams suteikiama garantija, pogarantinė priežiūra, ar galėsite įsigyti visas batutams reikalingas atskiras dalis. Jeigu leidžiama, išbandykite batutą, pašokinėkite, įsitikinkite ar jis tvirtas, kaip aukštai jis jus iškelia.