...... Ar batutai yra saugūs?  

Batutai yra visiškai saugūs, jei jūs laikysitės saugos reikalavimų. Daugelis teigia, kad batutai yra saugesni net už dviračius. Vaikai greitai įsidūksta ir turi būti nuolat prižiūrimi, ypatingai, jei ant batuto šokinėja ne vienas vaikas. Apvalūs batutai leidžia šokikui išsilaikyti batuto viduryje. Daugausia susižalojama ant batuto, o ne nukritus nuo jo.
Prieš kiekvieną naudojimą, patariama gerai apžiūrėti batutą. Pritvirtinti apsauginį rėmo apdangalą, jeigu būtina – apsaugos tinklą. Pastebėjus įplyšusį ar kitaip sugadintą matracą, spyruoklę ar apsauginį rėmo apdangalą, reiktų nedelsiant jį pakeisti. Patariama nenaudoti batuto, kai jis šlapias ar esant vėjuotam orui.
Šokikai turėtų užlipti ir nulipti kopėtėlėmis, o ne šokti nuo batuto. Nesileiskite ant galvos ar kaklo, nesiverskite per galvą (salto), ypač atgal, jei nesate patyręs ir dar neturite pradinių šokinėjimo įgūdžių. Nenaudokite batuto kaip tramplino, šokdami ant kitų daiktų. Asmenys, kurie yra pavartoję alkoholio ar narkotinių medžiagų, neturėtų naudotis batutu.