...... Dažniausiai užduodami klausimai apie batutus 

 1. KODĖL MŪSŲ BATUTAI? Naudingų patarimų video
 2. Olandų šokinėjimo ant batutų žvaigždė lygina kokybiškus Avyna batutus su pigiais nesaugiais modeliais
 3. Svarbu žinoti!
 4. Kaip įsigyti tinkamą batutą?
 5. Kokį batutą rinktis – apvalų ar stačiakampį?
 6. Kiek žmonių gali šokinėti ant batuto vienu metu?
 7. Ar batutai yra saugūs?
 8. Kokio ploto reikia batutui?
 9. Ar galima iškasti duobę po batutu tam, kad jis taptų lygus su žeme?
 10. Kaip elgtis, jei laukiamas stiprus vėjas?
 11. Ar gali batutas būti paliekamas lauke ištisus metus?
 12. Kodėl verta įsigyti batutą?
 13. Batutų garantija
 1. KODĖL MŪSŲ BATUTAI? Naudingų patarimų video
 2. Olandų šokinėjimo ant batutų žvaigždė lygina kokybiškus Avyna batutus su pigiais nesaugiais modeliais
 3. Olandų šokinėjimo ant batutų rungties lengvaatletininkė, kandidatė į Londono 2012 ir Rio de Žaneiro 2016 olimpines žaidynes, Rea Lenders pasirašė ilgalaikį kontraktą su mūsų batutų tiekėjų kompanija AVYNA. Šiuo kontraktu AVYNA ir Rea nori įrodyti, kad AVYNA batutai yra vieni saugiausių, aukščiausios kokybės batutų tarp masės prastų kiniškų nesaugių produktų.
  'Avyna gamina pačius saugiausius batutus rinkoje, jie buvo ištestuoti JAV ir pripažinti geriausiais ir patikimiausiais batutais. Medžiagų, iš kurių jie pagaminti, patikimumas užtikrina daugelį saugaus naudojimo metų! Tai didelis kontrastas tarp to, kas paprastai yra gaminama rinkoje', - sako Rea Lenders.
  Kompanijos savininkas Joost van Tol pradėjo savo veiklą 1999 m., pirmasis gamindamas batutus Europos rinkai, nes jis įsitikino, kad importuojami batutai tarnauja tik 1-2 metus ir dažniausiai nėra saugūs. 2002 metais gamyba buvo perkelta į Vietnamą.
  'Deja, vartotojai dažnai tik po pirkimo pastebi, kad yra labai dideli kokybės skirtumai ir savo greitai sunaudojamą batutą jie jau keičia nauju aukštos kokybės batutu, nes po tokios patirties jau gerai supranta, kad dabar nori šokinėti saugiau ir aukščiau! Dėl šios priežasties mes suteikiame iki 10 metų garantiją Te Avyna batutų rėmui ir spyruoklėms', - sako Joost van Tol.
  Prašome pasižiūrėti filmukus, kuriame Rea Lenders lygina pigius nekokybiškus batutus su Avyna modeliais:


  http://www.youtube.com/watch?v=IGLoznWCDFM

  http://www.youtube.com/watch?v=N41uXVd2PC4

 4. Svarbu žinoti!
 5. Jei planuojate įsigyti pigų batutą prekybos centre, būkite atidūs! Dažnai gamintojas (paprastai Kinija), taupydamas sąnaudas, naudoja labai prastos kokybės medžiagas, dėl ko ir pardavimo kaina būna nedidelė. Tačiau per tikrai trumpą laiką, pirkėjai nusivilia, nes batuto matracas suplyšta, rėmas susilanksto, spyruoklės sutrūksta, itin plona apsauga ant spyruoklių susidėvi, jos išlenda pro plyšius ir batutas tampa nesaugus. Per dvyliką darbo metų esame susidūrę su klientais, kurie norėtų pasikeisti detales, tačiau jų pirktų modelių ir ypač jų atsarginių detalių mes neturime. Tokiu būdu, pvz. sutrūkus dažniausiai 10-12 cm spyruoklėms (kurios realiai nei išmeta aukštai, nei yra apsaugotos nuo rūdijimo) ar suplyšus kitoms dalims, batuto praktiškai nebepanaudosi, nes paprasčiausiai jų nebus kuo pakeisti. Taigi, siūlome investuoti į Jūsų šeimos pramogas ilgiems metams, įsigyti tuos batutus, kurie yra tikrai kokybiški ir saugūs, o ilgainiui naudojant, pasikeisti susidėvėjusias detales naujomis, kurių visada galėsime pasiūlyti!

 6. Kaip įsigyti tinkamą batutą?
 7. Rinkdamiesi batutą, apsispręskite, kiek dažnai juo naudositės. Pasidomėkite, kokį šokiko svorį jis atlaiko. Jei planuojate šokinėti dažnai ir ne po vieną, intensyviai sportuoti, rekomenduotume iki 180 kg svorį atlaikančius batutus. Jei batutą naudos vaikai, jis stovės prie namo, kieme, jums būtų tinkami iki 120 kg atlaikantys modeliai. Tačiau batutas paprastai yra ilgalaikis pirkinys, dėl to turėtumėte numatyti, kaip pasikeis jūsų vaikų svoris po 5-10 metų. Rekomenduotume neviršyti batuto svorio limitų; jei batutu naudosis keli vaikai vienu metu, turėtumėte sudėti vaikų svorį.
  Atkreipkite dėmesį ir į batuto skersmens dydį, spyruoklių skaičių bei jų ilgį, nes nuo to taip pat priklauso kiek šokimo galimybių jūs turėsite. Kuo ilgesnės spyruoklės (ilgiausios - 215 mm, vidutinės - 175 mm), tuo jūsų šuolis bus aukštesnis, apytiksliai 2 m. Kuo spyruoklių daugiau, tuo labiau batutas leis jums „išsisupti“ ir tuo aukščiau pakilsite. Dažniausiai didžiausias spyruoklių skaičius yra 96 vienetai.
  Pasidomėkite ar batutai yra sertifikuoti, pvz. TUV, AIB, ASTM sertifikatais, atitinka Europos Bendrijos žaislų saugumo standartus, kas yra batuto gamintojai, nes nuo to priklauso kaip ilgai jie tarnaus. Metalinės batuto konstrukcijos turėtų būti cinkuotos, tokiu būdu apsaugotos nuo rūdijimo, drėgmės, laikant batutą ištisus metus lauke. Šokinėjimui skirto matraco medžiaga turėtų būti daugiasiūlė, kad lengvai nepraplyštų, o apsauginis rėmo apdangalas, saugantis šokiką nuo atsitrenkimo į spyruokles, būtų padengtas storu putplasčio sluoksniu.
  Pasiteiraukite, ar batutams suteikiama garantija, pogarantinė priežiūra, ar galėsite įsigyti visas batutams reikalingas atskiras dalis. Jeigu leidžiama, išbandykite batutą, pašokinėkite, įsitikinkite ar jis tvirtas, kaip aukštai jis jus iškelia.

 8. Kokį batutą rinktis – apvalų ar stačiakampį?
 9. Apvalūs batutai labiausiai tinkami jaunesniems, nepatyrusiems, mėgstantiems atlikinėti įvairiausius judesius šokikams. Batutai aukštai iškelia, grąžina šokiką atgal į centrą. Stačiakampio formos batutai skirti vyresniems, labiau patyrusiems šokikams. Abiejų formų batutai puikiai lavina raumenis, koordinaciją. Fitneso pratimams atlikti rekomenduojami nedideli apvalūs batutai.

 10. Kiek žmonių gali šokinėti ant batuto vienu metu?
 11. Rekomenduojame vienam. Tačiau, jei jūs būsite įsigiję didesnį batutą, pvz., 3.70 m ar 4.30 m skersmens, be to turėsite apsaugos tinklą, batutu galės naudotis ir keli asmenys vienu metu. Vis dėlto jūs turėtumėte paisyti svorio limitų ir, be abejo, nuolat prižiūrėti šokinėjančius vaikus.

 12. Ar batutai yra saugūs?
 13. Batutai yra visiškai saugūs, jei jūs laikysitės saugos reikalavimų. Daugelis teigia, kad batutai yra saugesni net už dviračius. Vaikai greitai įsidūksta ir turi būti nuolat prižiūrimi, ypatingai, jei ant batuto šokinėja ne vienas vaikas. Apvalūs batutai leidžia šokikui išsilaikyti batuto viduryje. Daugausia susižalojama ant batuto, o ne nukritus nuo jo.
  Prieš kiekvieną naudojimą, patariama gerai apžiūrėti batutą. Pritvirtinti apsauginį rėmo apdangalą, jeigu būtina – apsaugos tinklą. Pastebėjus įplyšusį ar kitaip sugadintą matracą, spyruoklę ar apsauginį rėmo apdangalą, reiktų nedelsiant jį pakeisti. Patariama nenaudoti batuto, kai jis šlapias ar esant vėjuotam orui.
  Šokikai turėtų užlipti ir nulipti kopėtėlėmis, o ne šokti nuo batuto. Nesileiskite ant galvos ar kaklo, nesiverskite per galvą (salto), ypač atgal, jei nesate patyręs ir dar neturite pradinių šokinėjimo įgūdžių. Nenaudokite batuto kaip tramplino, šokdami ant kitų daiktų. Asmenys, kurie yra pavartoję alkoholio ar narkotinių medžiagų, neturėtų naudotis batutu.

 14. Kokio ploto reikia batutui?
 15. Įvertinkite, kokio dydžio batutas tilps jūsų kieme – 3 m, 3.70 m, 4.30 m. Virš batuto turėtų būti ne mažesnė nei 7 metrų erdvė.Aplink batutą neturi būti jokių pavojingų daiktų, kaip: elektros laidų, medžių, laisvalaikio priemonių (sūpynių, baseinų), tvorų. Batutas statomas ant lygaus paviršiaus, gerai apšviestoje vietoje, po juo neturi likti jokių pašalinių daiktų.

 16. Ar galima iškasti duobę po batutu tam, kad jis taptų lygus su žeme?
 17. Žinoma, jei žemė yra nusausinta ir oras tinkamai ventiliuosis po batutu. Siūlome ir įkasamus į žemę batutus, kurie pritaikyti būti šiomis sąlygomis ir puikiai tarnauja, daugiau /Įleidžiami į žemę batutai/.
 18. Kaip elgtis, jei laukiamas stiprus vėjas?
 19. Jei yra prognozuojamas stiprus vėjas, vėtra, audra, batuto nerekomenduojama palikti lauke. Jei greitai jo išmontuoti nėra galimybių, patartume bent jau nuimti šokinėjimui skirtą matracą, nes stiprus vėjas batutą gali pakelti iš apačios ir nusviesti tolyn, taip pažeidžiant rėmą ar kitas dalis, suplėšant matracą. Jei gyvenate vėjuotesėje vietovėje, galite naudoti /Batuto tvirtinimo prie žemės komplektą/.
 20. Ar gali batutas būti paliekamas lauke ištisus metus?
 21. Batutai turi galvanizuotas visas metalines konstrukcijas ir spyruokles, apsaugotas nuo rūdijimo ir drėgmės, šokinėjimui skirtas matracas ir rėmo apdangalas yra iš polipropileno ar PVC medžiagos, apsaugotos nuo UV spindulių. Apsauga nuo kritulių batutą išlaikys švarų ir visada paruoštą naudojimui. Batutas gali stovėti lauke esant pliusinei temperatūrai.

 22. Kodėl verta įsigyti batutą?
 23. Batutas yra ypatingai maloni pramoga. Įdėdamas labai mažai pastangų, žmogus iššoka taip aukštai, kad praktiškai nejaučia žemės traukos. Kelių sekundžių šuolyje jūsų kūnas bus besvoris ir turės 3 kg jėgą. Tai stimuliuoja kraujotaką, kvėpavimą, kiekvieną kūno dalelę. Jūs turite ypatingai susikoncentruoti, kad nenukristumėte, tai reikalauja išmokti tinkamai valdyti kūną, raumenis, regėjimą. Norisi kartoti šuolius dar kartą ir vis iš naujo, mėginti iššokti ir nusileisti vis meistriškiau. Ilgainiui šokinėjant, ypač vaikams, tvirtėja pėdos raumenys, formuojasi pėdos skliautas, tai ypatingai aktualu ortopedinių problemų turintiems vaikams.
  Jūsų naujasis batutas bus beprotiškai populiarus šeimoje, tarp draugų ir svečių!

 24. Batutų garantija
 25. Jumpking JumpPOD, Pro-Line - 5 metai rėmui, 12 mėn. kitoms dalims.
  Mini Bazoongi batutams – 12 mėnesių.
  Pripučiamiems batutams Avyna - 12 mėnesių.